...
Nasze
certyfikaty
Produkty Sinesia posiadają podwójną certyfikację: opakowań oraz receptur. Wszystkie kosmetyki są całkowicie wegańskie, bazują na składnikach pochodzenia roślinnego i nie były testowane na zwierzętach – zgodnie z przepisami europejskimi. Ich opakowania mają niewielki wpływ na środowisko naturalne. Ślad węglowy, który powstaje w czasie produkcji, związany z samym pakowaniem i transportem, choć nie może zostać w pełni wyeliminowany, jest równoważony poprzez wspieranie inicjatyw ekologicznych i leśnych promowanych przez stowarzyszenie LifeGate.

Receptura i opakowanie

Vegan OK

Pierwsze i jedyne oznaczenie, będące gwarancją etycznej produkcji kosmetyków wegańskich, czyli Vegan OK, jest obecnie najbardziej rozpowszechnionym standardem na świecie. Zostaje ono przyznane produktom, które nie zawierają żadnych składników odzwierzęcych. Aby je otrzymać, należy spełnić szereg bardzo rygorystycznych zasad i ściśle przestrzegać określonych warunków, a produkcja musi odbywać się w zgodzie z normą ISO 14021 drugiego stopnia. Jest to jedyny standard na świecie, który obejmuje również opakowania.

Opakowanie

Lifegate Zero Impact®

Projekt Zero Impact® firmy LifeGate oblicza, redukuje i rekompensuje emisję CO2 wynikającą z działalności ludzi, firm oraz produkcji towarów. Pomaga w tworzeniu i ochronie rosnących lasów oraz rozwija projekty efektywności energetycznej i energii odnawialnej zgodnie z Protokołem z Kioto.
Nasze zrównoważone
inicjatywy

Nie pozostawiamy niczego przypadkowi. Zrównoważony rozwój jest zobowiązaniem, do którego podchodzimy bardzo poważnie w trosce o przyszłe pokolenia oraz naszą planetę. Dotyczy to zarówno receptur naszych kosmetyków, jak i opakowań i wykorzystywanego przez nas papieru.

Formuły

Nasze kosmetyki zawierają aż 99% składników pochodzenia naturalnego (zgodnie z kryteriami ISO 16128) i są biodegradowalne w 98% (zgodnie z OECD 301 lub alternatywnymi normami). Mają formuły przyjazne dla wegan, również proszkowe i niskopieniące.

Pakowanie

Plastik pochodzący z recyklingu w 40%-100%, butelki wielokrotnego napełniania z możliwością zakupu wyłącznie wkładów, w "małych" rozmiarach eco-premium oraz papier FSC Shiro Echo.Do produkcji opakowań wykorzystujemy plastik pochodzący z recyklingu (w 40%–100%), butelki wielokrotnego użytku z możliwością zakupu wyłącznie wkładów oraz o niewielkich pojemnościach eco-premium, a także papier FSC Shiro Echo.

Papier

Shiro Echo Paper to szczytowe osiągnięcie w dziedzinie produkcji papieru pochodzącego w 100% z recyklingu. Jest ekologiczny i bazuje na odnawialnej biomasie niewłóknistej i włóknach wtórnych. Shiro Echo Paper nadaje się do ponownego przetworzenia. Jest przy tym biodegradowalny, zeroemisyjny i posiada certyfikat FSC.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.